David Burke
Kumarhane kumar makinesiVictoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu (VGCCC), Crown Melbourne’de elektronik oyun makineleri (EGM’ler) için bir dizi yeni kural ve düzenleme duyurdu.

Oyuncular artık aynı anda birden fazla makine oynayamaz

EGM’ler, ülke genelinde bulunan geleneksel kumarhanelere benzer, ancak Avustralya hükümeti onları ayrı ürünler olarak görüyor ve bu nedenle yerel kumarhane yetkililerinin her tür kumar makinesi için özel kuralları var.

VGCCC tarafından getirilen yeni kurallar, kumar zararının etkilerini azaltmak için tasarlanmıştır ve aşağıdakileri içerir:

  • Oyuncuların aynı anda birden fazla EGM oynamasına izin verilmez.
  • Oyuncular, sürekli oynamayı kolaylaştırmak için bir EGM düğmesine herhangi bir öğe yerleştiremezler.

Düzenleyiciye göre, değişiklikler Crown Melbourne’deki EGM’ler için mevcut kuralların 2003 Kumar Düzenleme Yasası ve 1991 Kumarhane Kontrol Yasası’ndaki sorumlu kumar hedefleriyle daha uyumlu olacağı anlamına geliyor.

Açıklamada, VGCCC ayrıca Kraliyet Komisyonu’nun bir raporunda yer alan diğer tavsiyelerin halen değerlendirme aşamasında olduğunu ve yakın gelecekte kurallarda daha fazla değişiklik yapılmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Yeni kurallardan bahseden VGCCC Lisans Verme Direktörü Jason Cremona şunları söyledi:

“Aynı anda birden fazla makine oynamak, mevzuatta yer alan sorumlu kumar hedefleriyle tutarlı olmadığı gibi, elektronik oyun makinesi düğmesini basılı tutmak için sürekli olarak öğeler kullanarak oynamak da değildir.

Kumarhane, müşterilerin kurallara uymasını sağlamakla yükümlüdür ve VGCCC, uyumu izleyecek ve Crown’un kurallara uyulmasını sağlamaması durumunda düzenleyici işlem yapacaktır.

Yeni kurallara ilişkin haberler, Victoria eyalet hükümetinin Crown Melbourne’deki EGM makinelerinde vergi oranını artırmayı planladığına ilişkin yakın tarihli bir duyurunun ardından geldi. Hükümet analizine göre, bunun eyalete yılda yaklaşık 30 milyon AU$ (19,8 milyon €) vergi geliri sağlaması gerekiyor.


David Burke

David Burke

Spor, poker, düzenleme, iGaming işi ve daha fazlasının tüm yönlerini kapsayan muhabir.