Ciaran McEneaney


Tazmanya hükümeti, bir kişinin poker makinelerinde harcayabileceği miktara sınır koyacak bir ‘ön taahhüt kartı’ programı başlatacağını doğruladı.

Duyuru Başbakan Yardımcısı ve Sayman Michael Ferguson tarafından yapıldı ve Tazmanya İçki ve Oyun Komisyonu’nun Avustralya eyaletindeki elektronik oyun makineleri için zararı en aza indirgeme teknolojilerine ilişkin raporuna doğrudan yanıt olduğuna inanılıyor.

Ferguson yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Komisyonun, ön taahhüt ve nakitsiz oyun ile eyalet çapında bir oyuncu kart oyun sistemi uygulama önerisini destekliyoruz. Hükümet ayrıca Komisyonun yüz tanıma teknolojisinin oyun alanlarındaki zararı daha geniş çapta önlemek için etkili bir araç olmadığı görüşünü destekliyor.”

Ön taahhüt kartı eyalet genelinde kullanılacak ve oyuncular kartlarına pokie makinelerine ev sahipliği yapan herhangi bir mekanda kayıt yaptırabilecekler. Karttaki varsayılan limitler aşağıdaki gibidir:

  • günlük 100 AU$
  • ayda 500 AU$
  • yılda 5.000 AU$

Limitler herhangi bir zamanda daha düşük seviyelere düşürülebilir, ancak limitlerdeki herhangi bir artışa yalnızca kumarbazın belirli gereksinimleri karşılaması durumunda izin verilecektir. Duyuru, bu gereksinimlerin ne olacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Ferguson eklemeye devam etti:

“Kumar zararının etkileri, bir birey ve ailesi üzerindeki ani etkinin ötesinde, topluluklarımızda hissedilir. Bu sistem, insanları karşılayabileceklerinden daha fazlasını kaybetmekten koruyacak.”

Programın Aralık 2024’e kadar tam olarak faaliyete geçmesi bekleniyor ve hükümet, lisans sahiplerine eğitim ve destek için 268.000 AU$ fon ayırdı.Ciaran McEneaney

Ciaran McEneaney

Ciaran, eSpor, poker ve kumarhane endüstrilerindeki en büyük isimlerden bazıları için on yıllık bir deneyime sahiptir.