Jenny Tang
çevrimiçi kumarhane oyunları21 Temmuz Perşembe Nova Scotia, Atlantic Lottery Corporation’ın (ALC) web sitesi aracılığıyla çevrimiçi kumarhane endüstrisini başlattı.

Lansman, Nova Scotia’nın şirketin iGaming’i sunduğu New Brunswick ile birlikte ikinci Kanada eyaleti olmasıyla birlikte ALC web sitesinde bulunan ürün ve hizmetlere slotlar, masa oyunları ve video pokerin eklendiğini görüyor.

Lansmanın basına konuşan Maliye Bakanı Allan MacMaster şunları söyledi:

“Bu konuda büyük bir duyuru yapmak istemedik. Bunu gerçekten tanıtmaya çalışmıyoruz. Sadece oraya koymak istedik. Şu anda çalışır durumda ve oynamak isteyenler için orada.”

MacMaster’a göre, hizmeti başlatma kararı, milletvekilleri ve ALC tarafından desteklenen destekçiler arasında birkaç ay süren tartışmaların ardından alındı. Bu tartışmalar sırasında, eyalette çevrimiçi kumarın ne kadar yaygın hale geldiğinin farkında oldu ve şunları kaydetti:

“İnsanlar dünyanın hemen her yerinden sitelerde tam anlamıyla oyun oynuyorlar. Ödeme garantisi yok ve ayrıca, bilirsiniz, onlara bağımlı hale gelebilecek ve onlarla başka sorunları olabilecek insanları koruma yolunda çok az şey var.”

ALC’nin kumarhane oyunları, uluslararası web sitelerine saygın bir alternatif olarak görülüyor ve oyuncuların harcamalarını sınırlandırmasına ve kayıpları en aza indirmesine yardımcı olacak ‘akıllıca oyna’ araçlarını kullanmalarına izin verecek.

Finans Departmanından bir sözcü, eyalet kumar şirketinin web sitesinin ilk yılında 10 milyon CAD (7,8 $/7,6 milyon €) gelir elde etmesini beklediğini söyledi. Ancak MacMaster, finansmanın lansmanda belirleyici bir faktör olmadığını belirtti.

“Onu gerçekten harekete geçiren şey, orada olduğu gerçeğiydi” dedi. “Biz olmadan da var olur ve eğer bir varlığımız varsa, en azından belki insanları koruyabilir ve ilimizden ayrılan paranın bir kısmını geri alabiliriz.”

ALC’nin diğer iGaming pazarı New Brunswick, 2020’de piyasaya sürüldü ve ilk faaliyet yılında 7,3 milyon CAD (5.7 $/5.5 milyon €) hasılat elde etti. ALC, Prince Edward Adası’nı da gemiye almayı başardı, ancak yerel yönetim henüz resmi bir lansman tarihi belirlemedi.


Jenny Tang

Jenny Tang

New York’ta yerleşik Global iGaming Analisti.