Thomas Nielsen


MGM Resorts International, şirketin İsveçli iGaming şirketi LeoVegas’ı devralma teklifinde bulunmasına izin veren gerekli tüm düzenleyici onayları aldığını duyurdu.

Bu yılın başlarında MGM, LeoVegas’ı 575 milyon € değerinde olması beklenen bir anlaşmayla satın almak için sürpriz bir teklifte bulundu. O sırada anlaşma, LeoVegas’ın 42.32 SEK olan en son kapanış fiyatı üzerinden %44,1 prim teklif etti. Teklifle ilgili olarak yayınlanan bir basın açıklamasına göre, LeoVegas yönetim kurulu, düzenleyici onaylara tabi olarak teklifin kabul edilmesini oybirliğiyle tavsiye etti.

Bu düzenleyici onaylar şimdi yayınlandı ve anlaşmanın koşulları karşılandı. Şimdi LeoVegas, 30 Ağustos 2022’den önce teklifi resmi olarak kabul etmelidir. Teklifin kabul edildiğinin duyurusu en geç 31 Ağustos 2022’de yapılırsa, şirket anlaşmayı 7 Eylül 2022’de veya civarında başlatacak.

Anlaşmanın haberi, LeoVegas’ın İngiltere Kumar Komisyonu tarafından dört yıl içinde ikinci kez para cezasına çarptırılmasından kısa bir süre sonra geldi. UKGC, sosyal sorumluluk ve kara para aklamayı önleme hataları nedeniyle 1,32 milyon £ (1,57 milyon €) para cezası verdi.Thomas Nielsen

Thomas Nielsen

Çevrimiçi poker ve ticaret geçmişi olan kumar endüstrisi gazetecisi. Düzenlenmiş ABD Spor endüstrisini ve çevrimiçi pokerin heyecan verici dünyasını kapsar.