Tahminlerimiz ve En İyi Bahisler, Real Madrid vs. PSG Dahil (8-9 Mart)


Rapor: Lionel Messi, 2023'te Oyuncu Sahibi Olarak MLS Side Inter Miami'ye Katılacak (17 Mayıs) makale özelliği resmi
Kredi:

Getty Images aracılığıyla Harry Langer/DeFodi Görüntüleri. Resimde: Paris Saint-Germain yıldızı Lionel Messi.

Alex’e göre, Lionel Messi’nin Paris Saint-Germain ile sözleşmesi 2023’te sona erdiğinde takımın hem sahibi hem de oyuncusu olarak Inter Miami’ye katılmak üzere, futbolun transfer dönemindeki en tarihi hamlelerden biri olacak. DIRECTV Sports’un Candal’ı.

Arjantinli, diğer başarıların yanı sıra yedi Ballon d’Or ödülü, altı Avrupa Altın Ayakkabı, dört Şampiyonlar Ligi ve 10 La Liga şampiyonluğu rekoru kırarak, oyunu oynayan en büyüklerden biri.

Yıldız uluslararası oyuncuların kariyerleri sona ermeden önce orada oynamak için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmeleri duyulmamış bir şey değil, ancak Messi kesinlikle Kuzey Amerika liginde forma giyecek en büyük isim tanıma ve şöhrete sahip oyuncu olacaktır.

David Beckham, Zlatan Ibramhimovic, Thierry Henry, Wayne Rooney ve Steven Gerrard, MLS’ye gelen en büyük isimler arasında ancak Messi farklı bir seviyede ve benzersiz bir şekilde gelecek.

Messi’nin planının, oynama görevlerine ek olarak bir sahip olarak imzalaması olduğu bildiriliyor; bu, nadir görülen ancak eşi benzeri olmayan bir hareket. Didier Drogba, MLS’nin altında olan bir Amerikan profesyonel futbol ligi olan United Soccer League’in Phoenix Rising’ine katılırken bu rotayı aldı.

Bununla birlikte, tüm zamanların en iyisi, MLS’de bu yolu izleyen ilk oyuncu olacaktır. Candal’a göre Messi, takımda 200 milyon dolardan fazla bir değere sahip olacak %35 hisseyi satın almak istiyor.

Bu makaleyi nasıl değerlendirirsiniz?