David Burke


Las Vegas Strip, birkaç kumarhaneye zarar veren ve Strip’te ve Downtown Vegas’ta önemli su hasarına neden olan ani sel baskınına uğradı.
Yağmur hasarından etkilenen kumarhaneler arasında Caesars ve Planet Hollywood

İnternette yayınlanan videolar, sağanak yağışlar sırasında insanların akarsulardan geçerken Las Vegas Bulvarı’ndan aşağı akan suları gösteriyor.

Ayrıca birkaç kumarhanede su hasarı videoları da var. En dikkat çekici videolardan biri, oyun katlarında açıkça görülebilen su havuzları varken Circa Resort & Casino olarak bir ekrandan akan suyu gösteriyor.

Planet Hollywood, mülkün tavanındaki deliklerden akan su ile beklenmedik ani selden de etkilendi. Aynı tür hasar Caesars Palace’da da rapor edilmiştir.

Las Vegas Vadisi, Cuma sabahı itibariyle ani bir sel uyarısı altında ve hafta sonu boyunca kuvvetli fırtınaların daha fazla hasara yol açması bekleniyor.

Ani seller, Nevada Oyun Kontrol Kurulu’nun Las Vegas Strip’teki turizm rakamlarındaki bir artışın, eyaletteki kumar operatörlerinin birleşerek 1,28 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini gördüğünü açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Bu, devletin üst üste 1 milyar doları aştığı 16. ayı işaret ediyor. NGCB ayrıca, 2022 mali yılının rekor kıran bir yıl olduğunu ve yıl sonu gelir toplamının 14,6 milyar dolara ulaştığını açıkladı.David Burke

David Burke

Spor, poker, düzenleme, iGaming işi ve daha fazlasının tüm yönlerini kapsayan muhabir.