Olivia Richardson
Fulham FC W88Yeni terfi eden Premier Lig takımı Fulham FC, kumar şirketi W88’in önümüzdeki 2022/23 sezonu için ilk takımın forma önü sponsoru olacağını duyurdu.
Kulüp, taraftarların %46’sının kumar sponsorundan rahatsız olmasına rağmen anlaşmayı duyurdu

Yeni sponsorluk anlaşması haberi, Premier Lig takımlarından kumar sponsorlarını formalarından ve futbol sahalarından gönüllü olarak çıkarmalarının isteneceği yönündeki son haberlere rağmen geldi.

W88, Premier Lig’de daha önce Aston Villa, Wolverhampton Wanderers ve Crystal Palace’a sponsorluk yapmış güçlü bir geçmişe sahip. Şirket, geçen sezonun sonunda Palace ile olan sponsorluk anlaşmasını yeni bitirdi.

Anlaşmadan bahseden Fulham satış direktörü Jon Don-Carolis şunları söyledi:

“Kulüp için rekor bir sponsorluk anlaşmasında bu sezon W88’i ana takım ortağı olarak aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Anlaşma, ticari hedeflerimize yardımcı olmak için önemli bir gelir sağlayarak zorlu ve heyecan verici bir Premier Lig kampanyasında rekabet etmemizi sağlıyor.”

W88 İş Geliştirme Müdürü Hilly Ehrlich şunları ekledi:

“Londra’nın en eski profesyonel futbol kulübü Fulham FC ile İngiliz futbolunun en üst sıralarına geri dönerken ortak olmaktan hem gururlu hem de heyecanlıyız. Ayrıca, önümüzdeki sezon boyunca tutkulu küresel hayran kitleleriyle bağlantı kurmayı ve Club ile yenilikçi içerikler sunmayı dört gözle bekliyoruz.

Küresel bir ayak izi ile W88, bütünlüğü, güveni ve mükemmelliği temsil eden bir markadır ve sorumlu oyun oynamayı aktif olarak teşvik edeceğiz.”

Ancak, kulüp ve W88’in pozitifliği, daha önce bir kumar sponsoruna sahip olma konusundaki endişelerini dile getiren Fulham taraftarlarıyla herkes tarafından paylaşılmıyor. Fulham Supporters’ Trust tarafından yürütülen bir ankette, %47’si futbol formalarında kumar sponsorlarının tamamen yasaklanmasını desteklerken, %46’sı bir kumar şirketinin kulübün ana sponsoru olmasından rahatsız olacaklarını söyledi.

Geçen hafta W88 anlaşmasıyla ilgili söylentilerin ardından The Athletic’e konuşan Fulham Supporters’ Trust şunları söyledi:

“Birçok taraftarın kumar forması sponsorlarından rahatsız olduğunu biliyoruz ve önemli bir kısmı bize bu nedenle replika gömlekler ve diğer ürünleri almadıklarını söyledi.

Forma sponsorlarının kumar cephesinde gönüllü bir yasaklama olasılığının Premier Lig tarafından yakın bir zamanda kabul edilmesiyle, Fulham, diğer kulüplerle birlikte, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermeyen denizaşırı kumar şirketlerinden gelir elde etmek için son fırsatı değerlendiriyor gibi görünüyor. ”

Kulüp, formanın bu hafta sonu Villarreal’e karşı bir hazırlık maçında ilk kez giyileceğini onayladı.

Resim kredisi: Fotoğraf Nick / CC BY-NC-ND 2.0


Olivia Richardson

Olivia Richardson

Olivia, birçok alanda büyük markalar için editör ve yazar olarak çalıştı. Şimdi iGaming ve spor bahisleri sektörlerine odaklanıyor.