Thomas Nielsen
Devralma/birleşme anlaşmasıOnline casino oyunları sağlayıcısı Evolution, Malta merkezli slot geliştiricisi Nolimit City’yi 340 milyon € değerinde olabilecek bir nakit anlaşma ile satın almayı kabul ettiğini duyurdu.

Anlaşma, Evolution’ı Nolimit City’nin tüm çıkarılmış sermayesini, başlangıçta 200 milyon € nakit olarak görecek. Anlaşma ayrıca, şirketin önümüzdeki üç yıldaki FAVÖK’üne dayalı olarak 140 milyon €’ya varan potansiyel kazançları da içeriyor.

Nolimit City’nin satın alınması, Evolution’ın Red Tiger, NetEnt ve Big Time Gaming’i içeren slot markaları portföyüne eklendiğini görecek.

Satın alma hakkında konuşan Evolution başkanı Jens von Bahr şunları söyledi:

“Nolimit City’nin Evolution ailesine eklenmesiyle, sektördeki en iyi markalardan ve oyun üreticilerinden gerçekten yenilikçi ve son teknoloji oyunlar portföyümüzü genişletiyoruz. Jonas, Emil ve takımlarını birkaç yıldır takip ediyoruz ve tamamen yeni bir slot oyunları tarzı oluşturduklarından çok etkilendik. Sektörümüzdeki en iyi beyinlerden birinin Evolution ağına katılmayı seçmesinden gurur duyuyorum.”

Nolimit City kurucu ortağı Jonas Tegman şunları ekledi:

“İki şirket arasında Nolimit City ve Evolution arasında olduğundan daha iyi bir eşleşme düşünemiyorum, insanlar, ürün, teknoloji ve işin nasıl yapılacağı konusunda tamamen uyumluyuz. Slot sektörü büyük bir değişim altında ve Evolution ile birlikte küresel genişlemenin zorluğunu üstlenmek ve piyasadaki en iyi slot ürünü teklifine doğru ilerlemeye yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.”

Nolimit City’nin 2022’de 23 milyon Euro FAVÖK ile 30 milyon Euro gelir elde etmesi bekleniyor.

Anlaşmanın düzenleyici onayına tabi olması ve 2022’nin 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.


Thomas Nielsen

Thomas Nielsen

Çevrimiçi poker ve ticaret geçmişi olan kumar endüstrisi gazetecisi. Düzenlenmiş ABD Spor endüstrisini ve çevrimiçi pokerin heyecan verici dünyasını kapsar.