Jenny Tang
yasal işlemLouisiana ABD Avukatı Duane A. Evans tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, eski Eyalet Senatörü Karen Carter Peterson, elektronik dolandırıcılık ve kumarı finanse etmek için kampanya parasını kullanmakla suçlandı.
Peterson, Senatör olarak görev yaptığı süre boyunca kumar yasasını geçirmede etkiliydi.

Kumar bağımlılığıyla mücadelesi hakkında sesini yükselten Peterson, kampanya parasını kumarla ilgili faaliyetler de dahil olmak üzere kişisel harcamalar için kullandığını kabul ederek, elektronik dolandırıcılık suçlamasıyla ilgili bir savunma anlaşması yapmayı kabul etti.

Peterson’ın yedi yıl boyunca bir kampanya hesabından ortaklarına ve arkadaşlarına çek yazdığı iddia ediliyor. Bunlar daha sonra nakde çevrilecek ve para Peterson’a iade edilecekti. Eyalet savcısı ayrıca, Louisiana Demokrat Parti başkanı iken, Peterson’ın asgari hizmet sağlayan birkaç şirkete çek yazdığını ve bu çeklerden gelen paranın da Peterson’a iade edildiğini iddia etti.

Peterson, 1999’dan 2010’a kadar Louisiana Eyalet Meclisi üyesi olarak görev yaptı. 9 Nisan 2022’deki istifasına kadar o zaman bir eyalet senatörüydü.

Peterson suçlu bulunursa, maksimum 20 yıl hapis cezasına ve 250.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilir. Hapis cezası ayrıca üç yıllık denetimli tahliyeyi de içerecektir.

Peterson bir savunma anlaşmasını kabul etmesine rağmen, anlaşmanın hapis cezasını içerip içermeyeceği belli değil.

Peterson, Eyalet Senatörü rolünden vazgeçtiğinde, Peterson kumar bağımlılığı ile mücadele ettiğini itiraf etti. Bu, daha önce, kumarhaneleri ziyaret etme konusunda kendi kendine empoze edilen bir yasağı ihlal ettiği için bir mahkeme celbi aldığında 2019’da ortaya çıkmıştı. O sırada, mülkün kendini dışlama listesinde olmasına rağmen L’Auberge Baton Rouge’a girmişti.

Eyalet Senatosu Yargı Komitesinde çalıştığı süre boyunca, Peterson’ın kumar yasasının geçmesinde etkili bir rol oynadığı söyleniyor. Buna spor bahisleri faturaları, video poker kuralları, çevrimiçi günlük fantezi spor oyunları ve su bazlı kumarhanelerin karaya taşınması dahildir.


Jenny Tang

Jenny Tang

New York’ta yerleşik Global iGaming Analisti.