Southampton, EPL Showdown'da Liverpool'u Şok Edebilir mi?


Southampton – Liverpool Oranları

Southampton Oranları +625
Liverpool Oranları -275
Çizmek +425
Üzerinde altında 3.5 (+105 / -145)
Gün | Zaman Salı | 14:45 ET
Nasıl İzlenir ABD Ağı | fuboTV
Oranlar BetMGM üzerinden güncellendi. son dakika futbol oranları burada.

Liverpool için Premier Lig şampiyonluğu kapısı, Manchester City’nin son berabere West Ham United’a iki puan düşürmesinin ardından hafifçe aralandı. Şimdi, Reds, Salı günkü Southampton deplasmanındaki tek fikstürde Cityzens üzerinde baskı kurmaya çalışıyor.

EPL masasının üstünde, Liverpool elinde bir oyunla Man City’nin dört puan gerisinde oturuyor. Southampton, İngiltere’nin en iyi uçuşunda 15. sırada güvende ve kulübü Leeds United, Burnley ve Everton’dan temizliyor. Bununla birlikte, Azizler eve spoiler oynamaya çalışacaklar.

Peki, bu hafta ortası çatışmasında değer nerede yatıyor? Hadi bir bakalım.

Southampton Spoiler Rolü Olabilir

Sezonun bu noktasında, Southampton’ın oynaması gereken tek şey gurur ve gelecek yılki kampanyaya katılmak için olumlu bir ivme oluşturmak. Tarafın ayrıca Premier Lig şampiyonluk yarışını kesin olarak bitirme şansı da var.

Daha da iyisi, Saints, molada 3-0 önde gittikten sonra 4-0’lık bir yenilgiye uğrayan Liverpool ile önceki karşılaşmalarından biraz gurur duymak isteyecekler. Bu fikstürde Reds, 3.07-0.97’lik bir beklenen farka sahipti ve baskıyı erken koydu ve Southampton’a asla nefes aldırmadı.

Neyse ki Southampton için spordaki en zorlu ortamlardan birine girmek zorunda kalmayacak. Aksine, sadece bir yıl önce bu maçta üç puan kazandığı bir yere geri dönecek.

Orada, tüm yarışma için Southampton’ı ayıran erken bir Danny Ings golüydü. Ve Saints’in galibiyette Kırmızıları 1.35 xG ile sınırladığı sağlam bir performanstı. Bununla birlikte, bu noktada benzer bir çaba sarf edileceğini söyledi.

Liverpool’un Üç Puana İhtiyacı Var

Kırmızılar, Tottenham’a puan kaybettikten sonra aşağı ve yukarı baktı, ancak Man City, West Ham’a 2-0 düştüğünde bir cankurtaran kurdu. Bir an için Liverpool, yardıma ihtiyaç duymadan lig liderliğine geri dönme şansına sahip olmak üzereydi, ancak Cityzens beraberliği geri aldı.

Şimdi, Liverpool tamamen bitmiş değil, ancak şampiyonluk şansı olması için daha fazla puan düşmesi gerekecek. Teknik direktör Jürgen Klopp’un bir diğer endişesi de, FA Cup finalinde Chelsea’ye karşı önemli bir darbe alan takımının zindeliği.

Mohamed Salah ve Virgil van Dijk oyun bitmeden oyundan alınırken, Fabinho bir hamstring sorunuyla maçı kaçırdı. Bunlar Liverpool için üç önemli oyuncu ve Klopp’un Şampiyonlar Ligi finalinden önce kadroyu formda tutmak için daha fazla oyuncuyu dinlendirmeyi seçmesi mümkün.

Bahis Analizi ve Seçimi

Bu, sağlıklı kadrolarla sezonun ortasında oynanan bir fikstür olsaydı, kırmızıların yanında yer alıp ikna edici bir şekilde kazanmak kolay olurdu. Ancak, bu benzersiz bir durumdur.

Liverpool sakatlıklarla uğraşıyor ve iki haftadan kısa bir süre sonra Şampiyonlar Ligi finaline odaklanıyor, bu Southampton için kalan en önemli fikstür.

Southampton’ın Saint Mary’s’deki xG/game diferansiyeli -.01 iken, Liverpool sezonda 0.93’lük bir yol numarası yayınladı. Ancak, Liverpool’un bu versiyonu en büyük yollardan yetersiz kalacak.

Çok küçük bir durumda, elverişli bir durumda işleri yakın tutmak için Southampton’a geri döneceğim.

Seçmek: Southampton +1.5 (-115)

Bu makaleyi nasıl değerlendirirsiniz?