Natasha Lyndon


Kumarhane + spor bahisleri pazarlama mesajlarını devre dışı bırakan bir PokerStars müşterisi, Flutter Entertainment’a ait markanın sorumlu oyunla ilgili lisans koşullarını potansiyel olarak ihlal ettiğini ortaya çıkardı.

Kanada merkezli Twitter kullanıcısı Dr. K, PokerStars’ın daha önce bu tür pazarlama materyallerini almaktan vazgeçmiş olmasına ve şirkete geçmişte benzer lisanslama koşulları ihlallerinden şikayet etmesine rağmen kendilerine hedefli bir promosyon e-postası gönderdiğini Twitter’da açıkladı. .

PokerStars, Ontario Alkol ve Kumar Komisyonu (AGCO) aracılığıyla Ontario’da faaliyet gösterme lisansına sahiptir.

Ontario, bonuslar ve promosyonlar konusunda dünyanın en katı kurallarından bazılarına sahiptir. Şirketlerin promosyon reklamı yapmasına izin verilmez ve bunları görüntülemek isteyen herhangi bir müşteri, bunu yalnızca şirketin web sitesindeki belirli bir promosyon sayfası aracılığıyla yapabilir. Müşteriler, pazarlama e-postaları ve promosyonları almayı tercih edebilir.

Ancak, AGCO’nun reklam ve pazarlama yönetmeliklerine göre, söz konusu e-posta gibi promosyon e-postaları, promosyonlardan vazgeçmiş veya kumardan kendi kendine hariç tutulabilecek bir müşteriyi kasten hedefledikleri için kesinlikle yasaktır.

Bu nedenle, PokerStars potansiyel olarak yerel iGaming yasalarını ihlal ediyor.

Bu yılın başlarında PokerStars sahibi Flutter Entertainment, sorumlu oyun protokollerini benzer şekilde ihlal ettiği için Birleşik Krallık Kumar Komisyonu tarafından para cezasına çarptırıldı. SkyVegas markasının, kendi kendini dışlayan 41.395 kumarbaz ve pazarlama e-postaları ve mesajlarını almayı seçen yaklaşık 250.000 müşteriye bilerek promosyonlar gönderdiği tespit edildi.

Şirketin Avustralyalı markası Sportsbet’in de geçen yıl, pazarlama promosyonlarından vazgeçen müşterilere e-posta göndermekten başı beladaydı. Flutter, Avustralya İletişim ve Medya Kurumu’nun (ACMA) şirketi sorumlulukları konusunda uyardığı gerekçesiyle 3,7 milyon Avustralya Doları (2,3 milyon Avro) para cezasına çarptırıldı.Natasha Lyndon

Natasha Lyndon

Londra’da yaşayan Natasha, spor ve iGaming dünyasının en büyük sporcuları ve markalarından bazıları için çalışma deneyimine sahip eski bir spor gazetecisidir.