Thomas Nielsen
spelinspektionen kumar otoritesiİsveçli kumar düzenleyicisi Spelinspektionen, ürünlerini ve hizmetlerini İsveçli kumarbazlara pazarladığı tespit edilen iki lisanssız kumar web sitesini yasakladı.
Her iki site de İsveççe sunulan kumar hizmetleri hakkında bilgi içeriyordu.

Söz konusu iki web sitesi, Luckwins.io ve chilli777.com’dur.

Spelinspektionen’e göre, Luckwins.io’nun sahibi, web sitesini Gibraltar oyun lisans numarası GB3451457 altında işlettiğini iddia etti. Ancak Cebelitarık Kumar Otoritesinin böyle bir kaydı yoktu. Mondy Game’in sahip olduğu ikinci site, herhangi bir oyun lisansı veya şirket bilgisi hakkında bilgi vermedi.

Spelinspektionen, her iki web sitesinde de her ikisinin de İsveçli kumarbazlara yönelik pazarlama yaptığını açıkça gösteren İsveççe bilgiler bulunduğunu tespit etti. İsveçlilerin kaydolmasını ve bir hesap oluşturmasını engelleyen hiçbir protokol yoktu.

Spelinspektionen dedi ki:

“İsveç Oyun Müfettişliği’nin stratejisine göre, İsveç oyun lisansına sahip oyuncularla kumar oynanmasına katkıda bulunan önlemlere öncelik veriyoruz.

Bu nedenle İsveç Oyun Müfettişliği, web sitemizde yasaklarla ilgili kararları yayınlayarak kimlerin yasa dışı çevrimiçi kumar oynadığını netleştirir.

Yasaklarla ilgili haberler, geçen hafta yenilenen bir kendini dışlama web sitesinin duyurusunu takip ediyor. Spelpaus.se, kullanıcıların kumar yardım hatlarıyla ilgili bilgileri kendi kendilerine hariç tutmalarını ve bulmalarını kolaylaştırmak için tamamen yeniden tasarlandı.


Thomas Nielsen

Thomas Nielsen

Çevrimiçi poker ve ticaret geçmişi olan kumar endüstrisi gazetecisi. Düzenlenmiş ABD Spor endüstrisini ve çevrimiçi pokerin heyecan verici dünyasını kapsar.