betsson iştirakleri hacklendibetsson iştirakleri hacklendiBetsson bağlı kuruluşlarının web sitesi, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve potansiyel olarak bağlı kuruluş ortağı verilerini ve ödemelerini tehlikeye attı.

Kumar bağlı kuruluş bağlantılarının “olağandışı hedeflere” yönlendirildiğini bildiren bağlı kuruluş ortaklarından alınan bir ipucunun ardından, GamblingIndustryNews.com tarafından yapılan bir analiz, Betsson Bağlı Kuruluşları web sitesinin saldırıya uğradığını ortaya çıkardı.

Siteyi ziyaret eden tüm oturum açmamış kullanıcılar (üzerindeki tüm bağlı kuruluş ve alt ortak bağlantılarına tıklayan kullanıcılar dahil) Betssonaffiliates.com) kötü amaçlı yazılım sunan spam web sitelerine yönlendirilir (bir WordPress hack ve bir yönlendirme zinciri aracılığıyla).

betsson iştirakleri hacklendi
tam güvenliği ihlal edilmiş HTML sayfası kaynak kodu (Pastebin)

Sayfada sunulan html kodunun ilk satırı (3. taraf Javascript dosyası dahil), kötü amaçlı yazılım tuş kaydedicileri gibi zararlı yükleri barındıran sitelere bir dizi yönlendirme gerçekleştirir.

JavaScript kodunun kendisi incelendiğinde, bir yönlendirmeyi maskeleyen gizlenmiş kod içerdiği görülebilir. xttps://local.specialadves.com/1QtY8z).

betsson iştirakleri javascript yönlendirmesini hackliyor

Gizlenmiş Javascript Yönlendirme Kodu (Pastebin)

Ayrıca, çok eski WordPress sürümü (WordPress’in şu anki kararlı sürümü 5.9.2 sürümüdür) ve bilgisayar korsanları için saldırı vektörleri sunabilen güncel olmayan 3. taraf eklentileri de not edilmelidir.

<meta name="generator" content="WordPress 5.8.4" />

Temel WordPress güvenliğine aşina olan herkes, eklentileri ve 3. taraf kod kitaplıklarını güncel tutmanın önemli olduğunu bilir. Popüler CMS yazılımının otomatik güncelleme seçeneği bile vardır….

Bu ortaklık programının kullanıcılarına, temizlenene ve şirket güvenlik konusunda ciddileşene kadar web sitesini ziyaret etmemelerini ve en kısa sürede şifrenizi değiştirmelerini öneriyoruz.


Jenny Tang

Jenny Tang

New York’ta yerleşik Global iGaming Analisti.