Ciaran McEneaney


Tabcorp Holdings, 30 Haziran’da sona eren tüm yıl için gelirinin %4 düşüşle 2,37 milyar AU$’a (1,64 milyar €) düştüğünü ortaya koyan FY 2022 raporunu yayınladı.

Bugün yayınlanan rapora göre, grup FAVÖK (faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç) 382 milyon AU$’na (264,8 milyon €) ulaştı. Bu arada, 2022 Mali Yılı Grubu Vergi Sonrası Kanuni Net Kârı (NPAT), 2021 mali yılında bildirilen 269 milyon AU$’a (186.5 milyon €) göre önemli bir artışla 6.77 milyar AU$ (4.69 milyar €) oldu. Döneme ilişkin net borç 20 AU$’a ulaştı. milyon (13,8 milyon €).

Yıl için bahis ve medyadan elde edilen gelir %5 azalarak 2,18 milyar AU$’a (1,5 milyar €) düşerken, bu sektörler için FAVÖK %26 düştü. Sunuma göre, bu düşüşler, 2022 mali yılının ilk yarısında küresel pandemi nedeniyle NSW ve Victoria’da uygulanan perakende satışlarının doğrudan bir sonucuydu. Yağışlı hava, kötü koşullar nedeniyle dönemin ikinci yarısında da katkıda bulunan bir faktördü. rekor sayıda spor müsabakasının iptaline neden oldu.

Bununla birlikte, oyun gelirleri yıllık %5 artışla 193 milyon AU$’a (133,8 milyon €) yükselirken, FAVÖK yıllık %6 artışla 75,2 milyon AU$’a (52.1 milyon €) yükseldi.

Yatırımcılara yaptığı bir sunumda konuşan Tabcorp Genel Müdürü ve CEO’su Adam Rytenskild şunları söyledi:

“Tabcorp’u rekabetçi ve büyüyen bir işletmeye dönüştürmek için acil bir başlangıç ​​yaptık. Müşteri tabanımızı büyütmek için net bir stratejimiz ve odaklanmış bir hedefimiz var. FY22, en büyük iki pazarımızdaki ilk yarı Covid kilitlenmeleri, rekor sayıda yarış toplantısının sona ermesi ve bir şirketin bölünme öncesi öncelikli zorlukları ile kesintiye uğramış bir yıldı.

Dijital pazar payımızda istikrar görüyoruz ve şu anda tüm odak noktamız dönüşüm ve büyümeyi sürdürme stratejimizi yürütmek. Bu yarıyı yansıtan sonraki sonuçların, yaptığımız iyileştirmeler için iyi bir test olacağını düşünüyoruz.

Çalışanlarımız olmadan bunların hiçbiri mümkün değil ve kültürümüzü ve yenilikçi, cesur ve kazanmak için birleşik olmak için çalışma şeklimizi değiştirmek için hızla çalışıyoruz.”Ciaran McEneaney

Ciaran McEneaney

Ciaran, eSpor, poker ve kumarhane endüstrilerindeki en büyük isimlerden bazıları için on yıllık bir deneyime sahiptir.