Natasha Lyndon
Ulusal piyangoBirleşik Krallık Kumar Komisyonu, web sitesi aracılığıyla yayınlanan bir güncellemede, Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesinin, düzenleyicinin nihai Ulusal Piyango lisansını tercih edilen teklif sahibi Alwyn’e vermesini engelleyen bir askıya alma talebini onayladığını açıkladı.

Bu yılın başlarında, Kumar Komisyonu dört Milli Piyango lisansının finali için mevcut lisans sahibi Camelot yerine yeni gelen Alwyn’i seçti. 30 yıldır birincil operatör olan Camelot, konuyu Yüksek Mahkeme’ye taşıyarak karara itiraz etti. Bu yasal işlemlerin bir sonucu olarak, Yüksek Mahkeme lisansın verilmesini otomatik olarak askıya aldı.

Kumar Komisyonu daha önce, lisanslama sürecinde ilerleyebilmesi için askıya almanın kaldırılmasını talep etmişti. Bugünkü duyuruya göre, Yüksek Mahkeme şimdi bu talebi onayladı.

Kumar Komisyonu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu nedenle, lisansı Allwyn’e resmi olarak vermek için önemli çalışmalara başlayacağız. Önceliğimiz, kararımızı uygulamak için çalışmaya devam etmek ve katılımcıların ve iyi sebeplerin yararına bir sonraki lisansa sorunsuz ve zamanında geçişi sağlamaktır.”

Ancak cezayı kaldırma kararı, Alwyn’in kazanan teklifinin kesinleştiği anlamına gelmiyor. Yüksek Mahkeme konuyla ilgili kararını bu yılın Ekim ayında verecek.

Komisyon olayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Artık çeşitli iddiaların yargılanmasına da hazırlanıyor olacağız. Adil ve sağlam bir rekabet yürüttüğümüze ve yasal görevlerimiz doğrultusunda değerlendirmemizin adil ve hukuka uygun olarak yapıldığına olan inancımızı koruyoruz. Tüm ilgili taraflar için eşit şartlar sağlamak, oyuncuları meşgul edecek ve koruyacak bir lisans sahibi atamamızı sağlamak, Milli Piyangoyu dürüst bir şekilde yürütmek ve Milli Piyango’nun iyi amaçlara ve katkılarına verilen desteği en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için mümkün olan her adımı attık. daha fazla yenilik ve yatırım yoluyla topluma


Natasha Lyndon

Natasha Lyndon

Londra merkezli Natasha, spor ve iGaming dünyasının en büyük sporcuları ve markalarından bazılarında çalışma deneyimine sahip eski bir spor gazetecisidir.