Natasha Lyndon
İngiltere kumar komisyonuBirleşik Krallık Kumar Komisyonu, kumar operatörü lisansı başvuru süreci için yeni bir model duyurdu.
Yeni model, sürecin çeşitli yönlerini ele alan dört alt grup görüyor

Komisyon tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, lisanslama artık her operatörün Komisyon tarafından atanan özel bir hesap yöneticisi olmasını gerektiren model altında çalışmayacaktır. Bu, her operatör için bireysel irtibat kişisini kaldıracaktır.

Yeni kabul edilen model, lisanslamanın aşağıdaki gibi dört alt gruptan oluştuğunu görecektir:

  • İşletim Lisansı Yeni Grup – yeni lisans başvurularının işlenmesinden sorumludur.
  • Kurumsal Kontrol Grubunun Değişikliği – mevcut operatörler için mülkiyet ve kontrol değişiklikleriyle ilgili başvuruların işlenmesinden sorumludur.
  • İşletim Lisansı Vary Grubu – mevcut operatör lisanslarındaki değişikliklerle ilgili uygulamaları işlemekten sorumludur.
  • Kişisel Lisans grubu – kişisel lisanslarla ilgili tüm başvuruların işlenmesinden sorumludur.

Komisyon, düzenleyicinin kendisine sunulan kaynakları en iyi şekilde kullanmaya çalıştığı için bu değişikliklerin gerekli olduğunu belirtti. Yeni alt grupların, sorgu çözümleme sürecinin verimliliğini artırırken, başvuru ve lisans değişikliği sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olacağına inanılıyor.

Başvurular yine de bireysel operatörler tarafından, herhangi bir çevrimiçi sağlayıcının çevrimiçi başvuruda bulunması şartıyla aynı şekilde yapılacaktır. Ancak, posta başvuruları artık Komisyon tarafından kabul edilmeyecektir.

Tüm başvurular, başvuru sahibiyle iletişim bilgileri ve süreç için bir zaman çizelgesi ile iletişime geçecek olan bir vaka çalışanına atanacaktır.

Lisanslama sürecindeki değişiklik, 12 Eylül 2022’de yürürlüğe girecek olan çevrimiçi kumar sağlayıcıları için kural değişiklikleriyle ilgili yeni yönergelerin son yayınını takip ediyor.


Natasha Lyndon

Natasha Lyndon

Londra merkezli Natasha, spor ve iGaming dünyasının en büyük sporcuları ve markalarından bazılarında çalışma deneyimine sahip eski bir spor gazetecisidir.